Pakistan Başbakanı Şehbaz Şerif Türk şirketlerini yatırıma davet etti

Türk Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın kendisini ziyareti sırasında konuşan Sharif, mevcut ikili ticaretinmevcut potansiyelle orantılı olmadığını belirtti. Her iki ülkenin liderleri tarafından daha önce kararlaştırıldığı üzere, önümüzdeki üç yıl içinde 5 milyar ABD doları tutarındaki ikili ticaret hedefinin gerçekleştirilmesi için yoğun çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Pakistan ve Türkiye arasındaki özel kardeşlik bağlarına vurgu yapan Sharif, ikili ilişkilerdeki olumlu ivmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve ticaret, yatırım, teknoloji ve savunma gibi karşılıklı ilgi alanlarında iş birliğini daha da genişletme konusundaki kararlılığını yineledi. Görüşmede ayrıca bölgesel ve küresel gelişmeler, özellikle Gazze’deki kötüleşen insani durum ele alındı. Başbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gazze’de kalıcı ateşkes ve Orta Doğu’da kalıcı barış için güçlü savunuculuğunu takdir etti. Kalıcı barışın sağlanmasında iki devletli çözümün anahtar öneme sahip olduğunu vurguladı.

Başbakan Sharif, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Pakistan’a resmi bir ziyarette bulunarak Başbakan ile birlikte Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 7. toplantısına eş başkanlık yapmaya davetini yineledi. Her iki taraf da ulusal çıkarları ilgilendiren temel konularda birbirlerine güçlü ve kalıcı desteklerini yeniden teyit etti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir