PFDK ceza yağdırdı: Balotelli, Çağdaş Atan, Bülent Uygun…

PFDK, Süper Lig oyuncularına ve kulüplerine çeşitli cezalar verdi. Balotelli’nin 3 maç men cezası ve yüksek para cezaları dikkat çekti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Adana Demirspor oyuncusu Mario Balotelli’ye 3 maç men cezası ve 39 bin lira para cezası verdi.

TFF’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Sivasspor oyuncusu İbrahim Akdağ’a 1 maç men ve 19 bin 500 lira para cezası kesildi. Aynı karar çerçevesinde, Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan’a 1’er maç men ve 39’ar bin lira para cezası uygulandı.

Kurul, Süper Lig kulüplerinden Fatih Karagümrük’e 762 bin, Galatasaray’a 912 bin, Gaziantep FK’ye 252 bin, Sivasspor’a 200 bin, Beşiktaş’a 732 bin, MKE Ankaragücü’ne 200 bin, Pendikspor’a 112 bin ve Hatayspor’a 27 bin lira para cezası verdi.

PFDK ayrıca MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı İsmail Mert Fırat’a 11 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira, Sivasspor yöneticilerinden Gökhan Karagöl’e ise 3 ay hak mahrumiyeti ve 500 bin lira ceza verdiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir